Gıda Güvenliği Konusunda Uğur Entegre Gıda Standartları Tescillendi

Her daim kendini geliştiren Uğur Entegre Gıda, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası kazanarak tüketicilerine daha iyi hizmet verdiğini tescilledi.

Yaşamımızı devam edebilmesi adına gerekli olan temel ihtiyacımız şüphesiz ki gıdadır. İhtiyacımız olan gıdayı güvenli tüketmek ise kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Gıdanın amaçlanan kullanıma uygun olarak hazırlandığında veya tüketildiğinde tüketiciye zarar vermesinin engellenmesi için getirilmiş olan kurallar ve standartlar Gıda güvenliğinin her zaman uygulanmasını ve tüketiciye sağlıklı gıda ulaşımını sağlar.

Her zaman gıda üretimi, muhafaza, soğuk zincir sevkiyatı ve sunum konularında hijyen, gıda güvenliğini en üst sırada tutan Uğur Entegre Gıda yapılan incelemeler ve tetkikler sonucu uluslararası geçerliliği olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi almaya hak kazanmıştır. Gıda zincirinde, gıdanın tüketimi anında güvenli olmasını sağlamak ve gıda güvenliğine yönelik olan tehditleri kontrol altına almak için gerekli şartları yerine getirerek ürün ve hizmet kalitesini artırmıştır.

Ürünleri tüketici için güvenli hâlde sunum, yasal ve düzenleyici gıda güvenliği gereksinimlerine uyumlu olduğunu belgelendirme, müşteri gereksinimlerini değerlendirmek ve önemsemek, tüketici memnuniyetini artırmak konusunda iki taraflı uyumun olduğunu göstermiştir.