0 (256) 316 35 35 | info@ufresh.com.tr

ENGELSİZ WEB SİTESİ

Uğur Soğutma Web Sitesi ile Engelleri Kaldırıyor

Uğur Soğutma; kurumsal web sitesi www.ugur.com.tr’yi engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, yaşamda karşılarına çıkan sorunları ortadan kaldırmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak için engelsiz standartlara yükselterek engelli vatandaşların da rahat kullanabileceği bir site haline getirdi.

Bilişim alanındaki uygulamalarına bir yenisi daha ekleyen Uğur Soğutma, engelleri sebebiyle günlük yaşamlarında pek çok olanaktan ve hizmetten yararlanamayan vatandaşlar için, oturdukları yerden bir bilgisayar aracılığıyla iletişim hizmetlerinden faydalanıp, bilgi kaynaklarına erişiyor ve iletişim kuruyor. Bilgisayar kullanımı ve pek çok hizmet olanağına ulaşmalarını mümkün kılan bu tür web sayfaları, ziyaretçilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesinde büyük rol oynuyor. Uğur Soğutma da web sayfasında bunu göz önünde bulundurarak engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor, Uğur ürünleri hakkında detaylı bilgi alıp dilerse istediği modelleri karşılaştırabiliyor.

Engelli vatandaşların erişebileceği ve kolaylıkla kullanabileceği, aynı zamanda mobil uyumlu engelli dostu web sitesinde kullanıcılar, sitede yer alan içerikleri edinecekleri bir ekran okuyucu yazılımıyla dinleyebilirken, tek bir tuşa (TAB tuşuna) basarak içerikler arasında geçiş sağlıyor. Böylece kullanıcılar hızlı bir şekilde site içinde rahatça gezinebiliyor.

Uğur Soğutma Kurumsal Sitesi Şimdi İşaret Dilinde

Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sektöründe ilk sıralarda olan Uğur Soğutma A.Ş. kurumsal web sitesine işaret dilinde tercümesi yayınladı.

Engelleri ortadan kaldırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak ve en önemlisi işitme engellilerin en büyük sorunu olan iletişim için kullandıkları Türk İşaret Dili'nin (TİD) yaygınlaştırılması ve bu konudaki mağduriyetin asgari seviyeye indirilmesi amacı ile bu uygulamayı başlatan Uğur Soğutma, kurumsal web sitesini işaret dilinde tercümesini yayınlayarak sektörüne örnek olmuştur.

Daha önceki aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla adını sıkça duyuran Uğur Soğutma kurumsal web sitesinin engelsiz web standartlarına yükseltilerek kullanıma sunmuştu şimdi ise web sitesinin metinlerinin işaret dilinde tercüme görüntüleri yayınladı. Türkiye’de çok az web sitede uygulanan bu uygulamada engelli bireylerin toplumda bilimsel ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi amacıyla hayata geçirdiği bu projeyi Uğur Soğutma kurumsal web sitesi www.ugur.com.tr ‘den ulaşıla bilinmektedir.

İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir. İşaret dilinin temeli tiyatral ve görsel bir dil olduğu için, müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak adına, web sitelerimizde İşaret Dili çevirisi kullanılmıştır.

U´fresh markası ile öne çıkan Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti, 18 Nisan 1954 yılında dondurma makineleri üretimi ile ticarete başlayan ve günümüzde, yatırım yaptığı sektörlerde lider ve dünyada söz sahibi markalar yaratmayı başaran Uğur Şirketler Grubu´nun son iştirakidir. Grup şirketlerinden Uğur Soğutma´nın güvenli gıda saklama koşulları çözümü konusundaki yaklaşık 60 yıllık tecrübesiyle, şimdi de U´fresh ile sebze ve meyvelerin yine sağlıklı ve kurutulmuş hali tüketicilere sunuluyor.

U´fresh; 2011 yılında kurutulmuş gıda (sebze, meyve, et vs.) üretmek ve işlemek amacıyla yaklaşık 5,000 m2 kapalı ve 12,000 m2 açık alanda, Türkiye´nin kapasite artırımına en uygun tesislerinden birini kurarak sektörde adından bahsettirmeyi başarmıştır. Her çeşit ürün, sebze ve meyvenin kurutma işlemini gerçekleştirebilecek fırınlara sahip işletmede özenle yıkama, ayıklama, kesme, doğrama, kurutma ve kalibre işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca 0, -18 ve -40 derecede saklama koşullarına uygun soğutma üniteleri de mevcuttur

Günlük 30 ton üretim kapasitesiyle kurulan şirket, 1 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla kapasiteyi günlük 120 ton´a çıkarmayı amaçlamaktadır.